NAŠE UDRUŽENJE JE POKRENULO HUMANITARNU AKCIJU ZA POMOĆ UDRUŽENJU

NAŠE UDRUŽENJE JE POKRENULO HUMANITARNU AKCIJU ZA POMOĆ  UDRUŽENJU
27 Septembar 2020

VIDEO POTREBNIH AUTOMOBILA MOŽETE VIDETI KLIKOM NA SLEDEĆA TRI LINKA

Javno se zahvaljujemo u ime Udruženja osoba sa invaliditetom Feniks ACT Foundation Srbija Volonteri Udruženja ACT Srbija i Mohanđi Srbija su udruženim snagama doprineli da članovi Feniks Udruzenje Udruženja osoba sa invaliditetom dobiju 163kg hrane, uključujući 18kg hrane za kuce i mace, preko 100 artikala za ličnu higijenu i 20 paketa pelena. Udruženje "Fenix" je udomilo nekoliko kuca i maca koje rado žive u dvorištu kuće gde je Udruženje osnovano, te su i one dobile donaciju hrane od naša dva Udruženja, kao doprinos za njihov bolji život. Razmena se dogodila 24. januara 2022 u Beogradskom naselju Rakovica, na lokaciji Udruženja "Feniks". Branko Jokić, predsednik Udruženja, dočekao nas je toplo, sa puno poštovanja i zahvalnosti. Uz priču i prijateljsku razmenu saznali smo kako u Srbiji žive osobe sa invaliditetom i koliko je još podrške neophodno, na svim nivoima, kako bi im se obezbedio normalan i human život koji zaslužuju. Ovo je početak jednog divnog prijateljstva između tri udruženja, i između ljudi koji se rado prepoznaju, prihvataju i rastu zajedno. U planu je sadnja plodonosnih stabala na lokaciji Udruženja "Feniks" kasnije tokom 2022.godine. Radujemo se daljoj saradnji i produbljivanju prijateljstva, u bliskoj budućnosti.

Intervju predsednik Udruženja profesor Branko Jokić

Čitaj dalje

Reportaža u Ilustrovanoj Politici 25.08.2020 od strane predsednika našeg Udruženja profesora Branka Jokića.

Čitaj dalje

Udruženje osoba sa invaliditetom "Feniks" u saradnji sa Etno Udruženjem "Ana" učestvovalo je na Humanitarnom bazaru na Avali 23.08.2020. Deo novca od prodaje ručnih radova donirano za lečenje male Lane Jovanović.

Čitaj dalje

Zimu bi mnogi od nas najradije prespavali poput medveda, jer sa njom uvek dođe i sezona gripa, prehlada, virusa i raznih upala. Ova 3 recepta treba zauvek da čuvate za celu porodicu

Čitaj dalje

Nakon 15 godina od uvođenja lekova prve generacije za lečenje multiple skleroze, od koje u Srbiji boluje 9.000 ljudi, država je odlučila da od 2020. godine na pozitivnu listu lekova uvrsti savremenu i efikasnu terapiju.

Čitaj dalje

Konačno možete kupiti u Srbiji elektroskuter za osobe sa invaliditetom.

Čitaj dalje

Pronađen je lek za lečenje spinalne mišićne atrofije (SMA), najskuplji lek na svetu.

Spisak korisnik linkova

Čitaj dalje

Uređenje stambenih i javnih zgrada sa rampama za korisnike invalidskih kolica treba da bude deo implementacije državnog programa za stvaranje pristupačnog okruženja, pristupačnost je mogućnost nezavisnog kretanja osoba sa invaliditetom.

Čitaj dalje

Naše Udruženje osoba sa invaliditetom "Feniks" upucuje pozdrav svim dobrim ljudima posetiocima gombashopa koji nam je donirao stranicu i omogućio da Vam ponudimo naše proizvode.

Čitaj dalje

Najveći deo članova Udruženja osoba sa invaliditetom “Feniks” čine izdržavana lica koja žive od socijalne pomoći, koja je nedovoljna za podmirivanje osnovnih životnih potreba. Pošto smo prepušteni sami sebi moramo da se snalazimo kako znamo i umemo.